header bottom lines

Czeski film, czyli spotkanie z naszymi sąsiadami!

20 kwietnia klasa 1a spotkała się wirtualnie z czeską młodzieżą z miasta Jihlava. Chociaż Czesi to nasi sąsiedzi okazało się, że tak naprawdę niewiele wiemy o tym kraju i takie spotkania są niezwykle potrzebne, bo nie tylko uwrażliwiają nas na inne kultury, ale też okazują się bardzo edukacyjne. Spotkanie rozpoczęły prezentacje uczniów dotyczące ich szkół oraz miast, potem rozwiązaliśmy quizy przygotowane na Quizizz i Kahoot – rywalizacja była zacięta! A potem nadszedł najprzyjemniejszy moment spotkania, czyli rozmowy w prywatnych pokojach na platformie Zoom. Najpierw polsko- czeskie grupy zostały poproszone o utworzenie małych słowniczków wyrażeń brzmiących podobnie w języku polskim oraz czeskim, oczywiście z tłumaczeniem na język angielski. A po zakończeniu tego zadania, uczniowie dyskutowali na różne tematy dotyczące zdalnej edukacji, ich szkół, ulubionych gier, filmów i sportów. Jako podsumowanie posłużyły nam dwa slajdy z ciekawymi pytaniami na Mentimeter. Po spotkaniu jesteśmy bogatsi o wiedzę kulturową i potrafimy odpowiedzieć na następujące pytania:

Kto jest prezydentem Czech?

Ile litrów piwa wypija rocznie przeciętny Czech?

Który czeski piłkarz może nosić na boisku kask?

Do czego służą gałązki noszone przez Czechów w czasie Świąt Wielkanocnych?

Oczywiście w czasie zajęć nie wyczerpaliśmy wszystkich tematów i liczymy na kolejne tak owocne spotkania!

21 kwietnia, 2021