header bottom lines

Polsko- czeska restauracja, czyli o kuchni słów kilka…

29 kwietnia klasa 2ap stanęła przed ogromnym wyzwaniem, a mianowicie wspólnie z czeską młodzieżą z miasta Jihlava uczniowie mieli stworzyć polsko-czeską restaurację, wymyślić jej nazwę oraz zaprojektować menu. Zadanie poprzedziły prezentacje nawiązujące do kuchni polskiej oraz czeskiej oraz quiz dotyczący kuchni świata, a w czasie pobytu w breakout rooms uczniowie dyskutowali też na temat ulubionych potraw, niezwykłych dań, które mieli okazję spróbować oraz o palącym problemie dzisiejszych czasów, czyli o marnowaniu żywności. Spotkanie zakończyło przesłanie przez uczniów odpowiedzi na pytanie “ Co wyniosłeś z dzisiejszego spotkania?”. Były to już kolejne warsztaty przeprowadzone wspólnie z czeską szkołą, ale i tym razem pojawiły się nowe pomysły i nowe tematy. Może więc czas na kolejne spotkanie?

29 kwietnia, 2021