header bottom lines

Technik informatyk

Technik informatyk

Nauka w tej szkole kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe oraz egzaminem maturalnym umożliwiającym kontynuowanie nauki na uczelniach wyższych związanych z informatyką.

Czteroletni cykl kształcenia przygotowuje uczniów m. in. do projektowania, obsługi i serwisowania systemów informatycznych oraz sprzętu komputerowego, obsługi systemów biurowych, programowania systemów informatycznych, baz danych, aplikacji internetowych.
Zapotrzebowanie na rynku pracy na techników informatyków jest duże, dlatego absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w firmach pracujących z wykorzystaniem komputerów, produkujących komputery lub w punktach ich sprzedaży lub serwisowania. Kwalifikacje i umiejętności zdobyte w tej szkole umożliwiają także założenie własnej firmy zajmującej się np. tworzeniem witryn internetowych, serwisowaniem sprzętu oraz doradztwem w zakresie efektywnego wykorzystania zasobów komputerowych i sieciowych.
Dzięki Edukacji w naszej szkole, będziesz przygotowany do wykonywania zadań związanych z projektowaniem, tworzeniem oraz obsługą i naprawą systemów informatycznych oraz sprzętu komputerowego a zwłaszcza do: obsługi systemów biurowych, programowania systemów informatycznych, baz danych, aplikacji internetowych z wykorzystaniem języków programowania (technologii) takich jak: C++, PASCAL, JAVA, PHP, SQL, XML, HTML, .NET, wraz z posługiwaniem się nowoczesnymi urządzeniami techniki komputerowej i multimedialnej.

Kwalifikacje zawodowe:
Uczniowie zdają dwa egzaminy zawodowe z kwalifikacji:
Absolwenci technikum informatycznego mogą podejmować pracę w firmach:
Uczniowie tego kierunku:
Kształci w cyklu czteroletnim, podczas nauki umożliwiamy:
Absolwent szkoły może być zatrudniony na stanowiskach:

Nauka trwa cztery lata. W czteroletnim cyklu kształcenia uczniowie muszą odbyć miesięczną praktykę zawodową w wybranym przez siebie zakładzie – prowadzącym działalność informatyczną. Dzięki atrakcyjnemu programowi zajęć, nowoczesnej bazie dydaktycznej oraz dobrze wyszkolonej kadrze absolwenci powyższego kierunku będą mogli dołączyć do elitarnej grupy fachowców z zakresu, szeroko rozumianej, informatyki. Po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminu z przygotowania zawodowego Absolwent uzyskuje tytuł technika informatyki.

JEŚLI DLA CIEBIE KOMPUTER, TO NIE TYLKO NARZĘDZIE DO GRANIA CZY „GADANIA”
JEŚLI CHCESZ WIEDZIEĆ: JAK TO DZIAŁA?
JEŚLI INTERESUJĄ CIĘ BARDZO RÓŻNE ASPEKTY KOMPUTERA I JEGO ZASTOSOWAŃ
   TO TA SZKOŁA JEST DLA CIEBIE
21 grudnia, 2015