NaszeDzialania

Kalendarium

Lata 1945-1950r.

Miejskie Gimnazjum Koedukacyjne

W latach 1945-1950 r. szkoła nosiła nazwę Miejskie Gimnazjum Koedukacyjne (mające status prywatny). W połowie lutego 1945 roku powierzono panu Janowi Drozd-Gierymskiemu rekrutację do Gimnazjum Koedukacyjnego w Wolbromiu.

Od 1 I 1950r.

Państwowa Szkoła Ogólnokształcąca Stopnia Licealnego

Od 1 I 1950 r. szkołę prywatną upaństwowiono i nadano jej nazwę Państwowej Szkoły Ogólnokształcącej Stopnia Licealnego. Dyrektorem był w roku 1950/1951 Józef Gurgul, a w latach 1951-1956 mgr Adam Kolawa.

Od 1 IX 1956r.

Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące w Wolbromiu

Od 1 IX 1956 r. Szkołę Podstawową Nr 1 i Liceum Ogólnokształcące połączono w jedną szkołę o nazwie Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące w Wolbromiu. Dyrektorem został mgr Wacław Chwastek.

13 X 1963r.

Nadanie szkole imienia Romualda Traugutta

13 X 1963 r. odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Romualda Traugutta oraz przekazania sztandaru. Dyrektor szkoły mgr W. Chwastek w obecności młodzieży i rodziców, społeczeństwa miasta oraz władz lokalnych, oświatowych powiatu i województwa otrzymał z rąk kuratora Okręgu Szkolnego w Krakowie mgr Czesława Banacha klucze do nowego budynku, w którym ulokowano Liceum Ogólnokształcące. Ostatnim dyrektorem samodzielnego Liceum Ogólnokształcącego był mgr Jan Gocek.

1 I 1979r.

Połączenie szkół ponadpodstawowych w Zespół Szkół w Wolbromiu

Decyzją Kuratora Oświaty i Wychowania w Katowicach z dnia 1 I 1979 r. szkoły ponadpodstawowe połączono w Zespół Szkół w Wolbromiu. W jego skład weszły: Liceum Ogólnokształcące, Liceum Rolnicze, Liceum Zawodowe, Technikum Chemiczne, Średnie Studium Zawodowe i Zasadnicza Szkoła Zawodowa. Dyrektorem Zespołu Szkół został mgr Roman Motowidlak.

Po 1979r.

Dyrektorzy Zespołu Szkół w Wolbromiu

W kolejnych latach dyrektorami Zespołu Szkół w Wolbromiu byli: mgr Kazimierz Wojtowicz, mgr Sławomir Wodecki, mgr Marian Ligienza i mgr Krzysztof Osmenda.

Skontaktuj się z nami!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Akceptuję!