„Pamięć śladów, śladami pamięci…”

21 grudnia, 2015

Projekt „Pamięć śladów, śladami pamięci – miejsca pamięci narodowej na ziemi olkuskiej” ma na celu dokumentację, a następnie zaprezentowanie w zróżnicowanej i atrakcyjnej dla odbiorcy formie miejsc pamięci narodowej na terenie powiatu olkuskiego. Są to pomniki, płyty pamiątkowe i cmentarze wojenne upamiętniające ważne dla lokalnej społeczności wydarzenia historyczne.

W ramach projektu, w bibliotece zostanie zorganizowana wystawa planszowa prezentująca wybrane, najciekawsze miejsca pamięci narodowej na ziemi olkuskiej opracowana w oparciu o materiały zebrane do publikacji książkowej i prace konkursowe.

Internetową wersję wystawy można zobaczyć tutaj:Pamięć śladów, śladami pamięci…

Skontaktuj się z nami!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Akceptuję!