Co słychać u Traugutta? – listopad

2 grudnia, 2021

Co słychać u Traugutta?

 1. Skalska 18

 

listopad

 

 • 3 listopada odbyła się akcja „Posadź swoje drzewo”. Uczniowie posadzili kilkadziesiąt dębów, klonów i lip.
 • 4 i 5 listopada uczniowie z klas 1A LO i 1TCH wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Zakopanego. Dolina Kościeliska, Termy Chochołowskie i wyjazd kolejką na Gubałówkę, to tylko niektóre atrakcje wyjazdu.
 • 4 listopada ogłoszono wyniki pierwszego etapu rekrutacji do programu ERASMUS+
 • 5 listopada  klasy 3A LO i 3BR w ramach akcji „Mikołaje, łączcie się” zebrały i przekazały pieniądze na bony podarunkowe dla osieroconych dzieci oraz dzieci przebywających w hospicjum dziecięcym.
 • 10 listopada w Zespole Szkół w Wolbromiu gościliśmy młodzież ze szkół podstawowych z terenu Gminy Wolbrom, która wzięła udział w organizowanej z okazji Święta Niepodległości grze patriotycznej „Kocham Cię Polsko!”
 • 11 listopada młodzież ZS Wolbrom należąca do Szkolnego Koła Sympatyków Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego oraz Osób Represjonowanych z okazji 103 Rocznicy Odzyskania Niepodległości wzięła udział w koncercie Pieśni Patriotycznych zorganizowanym przez DK Wolbrom.
 • 15 listopada odbył się wyjazd na  Akademię WSB. Uczniowie klas Technikum Informatycznego i Liceum Ogólnokształcącego ZSW uczestniczyli w dwóch wykładach. „Archipelag sztucznej inteligencji” – to tytuł książki oraz wykładu wygłoszonego w Akademii WSB przez prof. dra hab. inż. Ryszarda Tadeusiewicza z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Poza udziałem w wykładzie prof. Tadeusiewicza, uczniowie mogli wzbogacić swą wiedzę o bitcoinach dzięki prelekcji dr Tomasza Kasprowicza.
 • 15 listopada zakończyła się zbiórka na leczenie dla absolwentki naszej szkoły zorganizowana we współpracy jej przyjaciół, rodziny  i Samorządu Szkolnego.
 • 17 listopada młodzież ZS Wolbrom w ramach lekcji historii w zakresie rozszerzonym wzięła udział w wykładzie otwierającym wystawę „Przywracamy Serce Niepodległej”. Wykład i wystawa zostały zorganizowane przez DK Wolbrom.
 • 17 listopada odbyły się zajęcia wojskowe dla klas mundurowych obejmujące taktykę, topografię oraz szkolenie strzeleckie.
 • 18 listopada wzięliśmy udział w 10 evencie dla zdrowia „Wybierz jabłko zamiast papierosa. Rzuć palenie razem z nami”. Świętując Światowy Dzień Rzucania Palenia, wraz z uczniami szkół ponadpodstawowych powiatu olkuskiego, zjedliśmy 1 tonę jabłek.
 • 19 listopada w Finale XV Powiatowego Konkursu Muzyczno-Recytatorskiego zorganizowanego z okazji Jubileuszu 105-lecia istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, III miejsce w kategorii muzycznej zajęła uczennica klasy I LO ZS w Wolbromiu – Alicja Kundzierewicz.
 • 25 listopada uczennice Zespołu Szkół przygotowały dla wychowanków OREW lekcję języka angielskiego pt. “In the air”. Wydarzenie to było pierwszym spotkaniem w tym roku szkolnym, które odbyło się w ramach projektu integracyjnego „Współistnienie czy współdziałanie? Mądra integracja”.
 • 25 listopada uczniowie klasy 2B grupy humanistycznej przygotowali grę dydaktyczną: „Wizje i sny w III części Dziadów Adama Mickiewicza”.W wydarzeniu wzięli udział pozostali uczniowie klas II i uczniowie klas starszych.
 • 25 i 26 listopada uczniowie klas 3A i B LO oraz 3TCH uczestniczyły w warsztatach online przeprowadzonych przez p. Annę Janik, doradcę zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu. Tematem zajęć był „Wizerunek w świecie realnym i wirtualnym – Moja marka osobista.”
 • 30 listopada zakończył się drugi etap rekrutacji do programu ERASMUS+
 • W listopadzie odbywają się zajęcia z języka angielskiego w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Jedna grupa (klasa 1A) realizuje łączenia online z PWSZ w Tarnowie, a druga grupa (klasa 2B) uczestniczy w zajęciach typu „ koło naukowe”.
 • W listopadzie odbył się pierwszy etap fotograficznego konkursu przyrodniczego „Cztery Pory Roku – Przyroda w Obiektywie”.

 

 

Skontaktuj się z nami!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Akceptuję!