Katechetyczne sukcesy

22 marca, 2023

Początek marca był dla naszych uczniów czasem intensywnych zmagań w konkursach katechetycznych oraz przyniósł długo oczekiwane wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego. Zespół Szkół w Wolbromiu w zmaganiach, które organizuje od kilku lat Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, udział wzięło 30 uczniów. W środę, 01 marca br. dowiedzieliśmy się, że finalistami edycji „Kanoniczne prawo karne” zostało 8 uczniów naszej szkoły: Wojciech Pijaj, Emil Struzik, Konrad Chaberka, Bartosz Kibil, Jakub Chrząszcz, Artur Denisiuk, Kacper Świerczek i Wojciech Perek. Finalistom gratulujemy i życzymy sukcesów podczas rozgrywek finałowych, które odbędą się 31 maja br. w Warszawie.

Dzień później (02 marca) w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Krakowie odbył się II etap XVII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Naszą szkołę reprezentował Bartosz Gwiazda, który przeszedł do finału, który odbędzie się w Siedlcach w dniu 21 kwietnia br. Gratulujemy Bartoszowi tego osiągnięcia i również życzymy powodzenia w finale w Siedlcach.

Kolejni uczniowie: Bartosz Kibil i Wojciech Pijaj z klasy II technikum dostali się do II etapu XIX edycji Konkursu Papieskiego: „Z nadziei, która jest w nas”. Organizatorem zmagań jest Fundacja Instytut Tertio Millennio.

Skontaktuj się z nami!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Akceptuję!