Integracyjny survival

4 października, 2023

Korzystając z pięknej październikowej aury, uczniowie klasy 1B integrowali się  ze sobą i z naturą w rezerwacie przyrody Góra Zborów na Jurze.

Młodzież uczestnicząc w grze terenowej miała sposobność nauczyć się korzystać z map i kompasów w terenie. Odczytują azymut, obliczając  odległości musieli znaleźć  punkty informacyjne, w których zawarte były wskazówki, pozwalające otworzyć skrzynię skrywającą nagrody. W czasie wędrówki przez  rezerwat dowiedzieli się wiele ciekawostek przyrodniczych i praktycznych, jak przetrwać w terenie nie mając specjalistycznego sprzętu.

Dzięki współpracy wszystkich grup udało się otworzyć skrzynię skarbów.

Po odpoczynku i posiłku (samodzielnym przygotowaniu sobie kiełbasek na ognisku), rozpoczęły się warsztaty survivalowe. Krótki instruktaż i każdy miał możliwość rozpalić ognisko, korzystając z tego co znalazł w pobliskim lesie. I pyszny deser – pianki  pieczone na patyczkach znalezionych na polance nad własnoręcznie rozpalonym ognisku. Jednakże największą atrakcją było budowanie szałasów. Współpraca w grupach i rywalizacja pomiędzy grupami podgrzała atmosferę równą temperaturze ogniska.

Cel wycieczki został osiągnięty: młodzież zadowolona, klasa lepiej się poznała i zintegrowała. I pewnie na tym nie poprzestaniemy!

Skontaktuj się z nami!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Akceptuję!