Erasmusowe warsztaty o Hiszpanii

26 marca, 2024

12 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty kulturowe dla uczestników programu Erasmus+, którzy w kwietniu wezmą udział w wymianie ze szkołą partnerską z okolic Madrytu w Hiszpanii.

Przed warsztatami uczniowie sprawdzili swoją wiedzę w quizie Ile wiesz o Hiszpanii? w formie zdjęć i filmów o tym turystycznym kraju. Następnie Grażyna Curyło, nauczycielka j. francuskiego, wprowadziła hiszpańskie zwroty przydatne w codziennym życiu.

Uczestnicy dowiedzieli się wiele ciekawostek o zwyczajach Hiszpanów, jaka jest ich dewiza życiowa, dlaczego trzeba zjeść dużo na obiad oraz jak się robi hiszpańską tortillę z ziemniaków.

Oglądając piękne zdjęcia z malowniczej Hiszpanii, wysp Kanaryjskich i Balearów, uczniowie poznali trochę geografię tego kraju, odkrywając, co to jest i gdzie znajduje się plastikowe morze widoczne z kosmosu. Teraz wszyscy niecierpliwie czekają na wyjazd, aby poczuć atmosferę Hiszpanii.

Skontaktuj się z nami!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Akceptuję!