Warsztaty ZERO WASTE,

26 marca, 2024

W dniu 21 marca, w pierwszym dniu wiosny, uczniowie naszej szkoły, wraz z panią Elżbietą Kowal-Siewiorek oraz panią Iwoną Chojnacką, udali się do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu w celu przeprowadzenia warsztatów ekologicznych „Zero Waste” dla uczniów przygotowujących się do wyjazdu do Portugalii na grupową mobilność w ramach programu Erasmus +.

Podczas warsztatów uczniom ZSP przedstawiona została filozofia życia w duchu „Zero Waste” (Zero Odpadów) oraz zaprezentowane zostały przykłady powtórnego wykorzystania odzieży: saszetka z nogawki dżinsów, osłony na butelki z rękawów swetra, torebki dziergane na szydełku z bawełnianych sznurków z podkoszulków.

Następnie młodzież wspólnie wykonała doniczki z plastikowych butelek ozdobione resztkami materiałów, a koszulki zyskały nowe życie dzięki dodatkom lub pomalowaniu odpowiednimi farbami.

Uczennice LO poprowadziły też warsztaty z tworzenia naturalnych skrubów, gdyż jednym z pomysłów na zadbanie o planetę i nasze zdrowie jest tworzenie kosmetyków z drogocennymi składnikami naturalnymi.

Pomysły na ograniczenie odpadów przedstawione uczniom ZSP były ekologiczne i oszczędne i o to właśnie chodzi!

Skontaktuj się z nami!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Akceptuję!