Kosmiczny dzień w ZS Wolbrom

27 marca, 2024

25 marca wychowankowie Orew wraz z naszymi uczniami świętowali Dzień Planet. Wydarzenie to rozpoczęliśmy odczytaniem fragmentów „Małego Księcia”, którego miłość do róży wzrusza już kolejne pokolenia czytelników. Następnie wzięliśmy udział w lekcji fizyki, gdzie na własne oczy zobaczyliśmy jak prowadząca pożera Słońce, a my idąc za jej przykładem pochłonęliśmy cały Układ Słoneczny Później poznaliśmy stworzenie świata opisane w Biblii i nauczyliśmy się planet i dni tygodnia w języku hiszpańskim, słuchając przy okazji pięknej piosenki „Hijo de la Luna”🌛. Ostatnie zajęcia dotyczyły obliczeń matematycznych i kodowania, a punktem kulminacyjnym okazało się zbudowanie rakiety z graniastosłupów i ostrosłupów! Po takich zajęciach wszechświat nie ma już przed nami żadnych tajemnic!

fot. Piotr Gardeła

Skontaktuj się z nami!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Akceptuję!