Erasmus we Włoszech

21 kwietnia, 2024

W dniach od 7 do 14 kwietnia dziesięcioosobowa grupa uczniów ZS Wolbrom uczestniczyła w mobilności grupowej we Włoszech w ramach programu Erasmus + Edukacja Szkolna.

Uczniowie byli zakwaterowani u rodzin goszczących, uczestniczyli w lekcjach z uczniami, u których gościli oraz w zajęciach w grupach międzynarodowych, przygotowanych przez szkolę partnerską. Zwiedzili również Mantuę oraz Weronę. Wymiana młodzieży to także doskonała okazja do poznania ludzi, kultur, zwyczajów, tradycji i systemów edukacyjnych z innych krajów Unii Europejskiej. Nasi uczniowie mieli możliwość poznania uczniów szkół średnich, nie tylko z Włoch, lecz także z Serbii, Hiszpanii i Grecji, którzy w tym samym czasie gościli w szkole Galileo Galilei. Uczniowie ZS Wolbrom w czasie podróży poznawali zakątki słonecznej Italii. W drodze do Ostiglii, miejsca mobilności, zwiedzili Mediolan, a w drodze powrotnej Wenecję. Podczas pracy w grupach międzynarodowych, oraz podczas pobytu u rodzin włoskich, uczestnicy doskonalili umiejętność posługiwania się językiem angielskim, a jeden z naszych uczniów, uczący się języka włoskiego, dodatkowo mógł „szlifować” język włoski. Biorąc udział w projekcie uczniowie rozwinęli postawę obywatelską poprzez wspólne rozwiązywanie globalnych problemów związanych z ekologią, zdrowiem oraz wykluczeniem społecznym, doskonalili umiejętności wykorzystania narzędzi ICT w celach edukacyjnych, np. przygotowując film o naszej szkole. Współpraca międzynarodowa pozwoliła uczestnikom rozwinąć ich kreatywność, innowacyjność, rozwinęli oni także umiejętności społeczne, a także dostrzegli potrzebę utrzymania równowagi pomiędzy światem online, a światem offline.

Już 18 maja uczniowie z Włoch przyjadą do Wolbromia, gdzie kontynuować będziemy założenia projektu Erasmus +.

Skontaktuj się z nami!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Akceptuję!