„English Penpals Exchange Project”

POWRÓT DO TRADYCJI, CZYLI NOWY PROJEKT JĘZYKOWY W ZS W WOLBROMIU – „ENGLISH PENPALS EXCHANGE PROJECT”

„Podróż do Meksyku” – wymiana tradycyjnych, papierowych listów z młodzieżą z Baja California!

Działania szkolnego klubu językowego ZS Wolbrom Ted-Ed Club przyczyniły się do powstania kolejnego projektu językowego, który polega na tradycyjnej wymianie listów pomiędzy młodzieżą z dwóch odległych krajów.
Tuż po pojawieniu się prezentacji naszych uczniów na kanale Ted-Ed Club YouTube Channel zrodził się pomysł na współpracę pomiędzy Meksykiem, a Polską. Dwie nauczycielki – p. Paulina Strózik i p. JulietaNuez napisały projekt o nazwie „English Exchange Penpal Project,” który polegać będzie na wymianie korespondencji z jedną, konkretną osobą ze szkoły BelisarioDomínguez.
Po wstępnym zapoznaniu się, które polega na przesłaniu sobie przez szkoły krótkich filmów video, zdjęć oraz plakatów o własnych szkołach, uczniowie są łączeni w pary i uzyskują swojego kolegę korespondencyjnego („penpal”), z którym do końca projektu wymieniają korespondencję. Listy wysyłane będą raz w miesiącu i dotyczyć będą konkretnych tematów, takich jak: „system edukacji w moim kraju”, „czy ważne jest, aby być >obywatelem świata<”, „mój dzień, moje zainteresowania”, „tradycje mojego kraju”, „zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i bycie >eko<” oraz wiele innych.
Chętnych wśród naszej młodzieży było wielu, jednak do projektu zaangażować można było tylko 12 osób. Uczniowie mają niepowtarzalną szansęnawiązać kontakt z kimś z poza Europy, poznać jego/jej kulturę, tradycje, system edukacji, rozwinąć umiejętności językowe, a co najfajniejsze, poczuć, jak to jest czekać na list od kogoś i przelewać na papier to, co myślę, czuję, to, co dookoła mnie. Podczas trwania projektu uczniowie kontaktują się ze swoim „penpal” tylko poprzez papierowe listy, wiedzą jak wygląda jedynie z jednego zdjęcia przesłanego przez obie szkoły na samym początku.
Przeczytać, a także obejrzeć działania młodzieży z Zespołu Szkół w Wolbromiu w ramach projektu wymiany listów z młodzieżą ze szkoły BelisarioDomínguez w Meksyku można będzie na stronie internetowej zswolbrom.pl oraz profilu na Facebook’u, a także w comiesięcznym wydaniu sekcji „Co słychać u Traugutta” w Wieściach Wolbromskich.

Paulina Strózik

Skontaktuj się z nami!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Akceptuję!